مراحل ایمپلنت دندان

مراحل ایمپلنت دندان

هدف از انجام ایمپلنت دندان، تعویض دندان مصنوعی با دندان آسیب دیده و یا از دست رفته می باشد.

دکتر روزبه پهلوان متخصص جراحی دهان ، فک و صورت است. شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید .

مطب تهران :۰۲۱۲۲۰۲۶۷۲۶

مطب دزفول :۰۶۱۴۲۲۶۳۸۲۲

به همین خاطر، افرادی که:
– دندان های خراب دارند
– یک و یا چند دندان خود را از دست داده اند
– بهداشت دهان و دندان را رعایت می کنند
– استخوان های قوی در تحمل ایمپلنت دارند
گزینه های خوبی برای انجام ایمپلنت هستند.

مراحل ایمپلنت دندان

مراحل ایمپلنت دندان

مراحل ایمپلنت دندان

مشاوره اولیه

اولین مرحله انجام ایمپلنت دندان، بررسی هایی است که از سوی پزشک انجام می شود و معمولا برای این کار عکس برداری با اشعه ایکس تجویز خواهد شد. بعد از عکس برداری، طرح کلی درمان و دوره نقاهت و بهبودی برای بیمار شرح داده می شود.
• گرافت استخوان و برداشتن دندان ها
در صورتی که نیاز به گرافت و پیوند استخوان باشد، از چهار تا دوازده ساعت قبل از شروع ایمپلنت، فک باید آماده دریافت اولین ایمپلنت شود. در این بازه زمانی، روند بهبود استخوان به خوبی طی خواهد شد.
• قرار دادن ایمپلنت
در مرحله بعدی، پیچ های فلزی در داخل استخوان قرار داده می شوند تا ایمپلنت در داخل استخوان محکم ثابت شود. این مرحله در حدود یک تا دو ساعت به طول می انجامد و می تواند تحت بیهوشی نیز انجام شود.
• قرارگیری تاج یا روکش موقت
بعد از جوش خوردن ایمپلنت در استخوان فک، مرحله بعدی آغاز می شود و ممکن است تاج بر روی ایمپلنت گذاشته شود تا روند جویدن به آسانی انجام شود. این تاج معمولا به مدت ده تا چهارده روز و به طور موقت بر روی ایمپلنت باقی خواهد ماند.
• ثابت نگه داشتن ایمپلنت
در این مرحله، قسمتی از پیچ در داخل ایمپلنت قرار می گیرد تا از تاج دندان محافظت شود. معمولا تاج موقتی به مدت چهار تا شش هفته بر روی دندان و تا زمان بهبود بافت گذاشته می شود. در این بازه زمانی، تاج دائمی نیز ساخته خواهد شد.
• قرار دادن تاج دائمی
آخرین مرحله ایمپلنت، قرار دادن تاج دائمی می باشد، بدین صورت که امکان پیچ کردن و یا چسباندن تاج وجود دارد. چسباندن تاج گزینه بهتری است، چرا که هیچ گونه حفره ای ایجاد نمی شود و از زوایای مختلف دیده نخواهد شد.
ایمپلنت دندان، شیوه جراحی نیست که در اتاق عمل انجام شود، بلکه روشی است سرپایی که در طی چند مرحله انجام می شود. در صورتی که دندان خرابی باقی مانده باشد، قبل از شروع پروسه درمان باید نسبت به کشیدن آن دندان اقدام شود.
کل روند درمان در حدود چند ماه طول می کشد.
بعد از ایمپلنت، احتمال بروز درد، کبودی و یا خونریزی جزئی وجود دارد. بهداشت ایمپلنت باید همانند دندان طبیعی رعایت شود. در صورتی که از ایمپلنت به خوبی نگه داری شود، سال ها ماندگاری خواهد داشت.

دیگر خدمات دکتر روزبه پهلوان جراح فک و صورت

بهترین جراح فک

جراحی فک

جراحی چانه

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم .

  • نشانی: تهران، خیابان آفریقا، کوچه مریم، پلاک۵، واحد۱
  • شماره های تماس: ۰۲۱۲۲۰۲۶۷۲۶
  • نشانی: دزفول، خیابان آفرینش، نبش عدل
  • شماره های تماس :۰۶۱۴۲۲۶۳۸۲۲

پاسخ

نه − یک =