ایمپلنت دندان در تهران

ایمپلنت دندان

برای بسیاری از افراد پیش آمده است که با مشکلات مربوط به دندان ها از جمله پوسیدگی، بر هم خوردن آرایش و یا از دست دادن دندان ها مواجه شوند. این قبیل موارد می توانند اثرات روانی و فیزیکی منفی را به همراه داشته باشند و زیبایی ظاهری را نیز تحت تاثیر قرار دهند.

افرادی که دندان های خود را از دست داده اند، هنگام خندیدن اعتماد به نفس کمتری دارند و سعی می کنند دندان های خود را پنهان کنند. اما این مشکل، با استفاده از ایمپلنت دندان برطرف خواهد شد.
حتما تا به حال در خصوص ایمپلنت دندان شنیده اید. در این مقاله، سعی داریم به بررسی واقعیت هایی در خصوص این روش بپردازیم تا با عملکرد ایمپلنت آشنا شوید.

ایمپلنت ها به اندازه دندان های طبیعی، محکم هستند.

مراحل ایمپلنت دندان
مراحل ایمپلنت دندان

در واقع این گونه می توان گفت که تنها ایمپلنت ها هستند که چه از لحاظ ظاهری و چه عملکردی، مشابه دندان های طبیعی هستند و می توانند فشارهای ناشی از جویدن مواد غذایی را تحمل کنند.

ایمپلنت ها استحکام بالایی دارند، چرا که از تیتانیوم ساخته شده اند، مواد سازگار با بافت. بعد از قرارگیری ایمپلنت در استخوان، روند ترمیم آغاز می شود و جزئی از بدن خواهد شد.

این در حالی است که دندان های مصنوعی، 25 تا 50 درصد مشابه دندان های طبیعی هستند.

• جراحی ایمپلنت دندان قابل پیش بینی است

زمانی که صحبت از ایمپلنت دندان می شود، جراحی سخت و پیچیده ای به ذهن افراد خطور می کند. اما واقعیت این است که ایمپلنت، جراحی است که میزان موفقیت بالایی را به همراه دارد.

در صورتی که میزان کافی استخوان در فک وجود داشته باشد و بیمار در شرایط سالمی به سر ببرد، این روش بهترین نتایج را به همراه خواهد داشت.

• ایمپلنت دندان هرگز دچار پوسیدگی نمی شود

دند ان ها می توانند بر روی هم ساییده شوند، تحت تاثیر بیماری های لثه قرار بگیرند و یا حفراتی بر روی آن ها تشکیل شوند. حفره ایجاد شده می تواند باعث ضعیف شدن دندان شود که در چنین شرایطی، دندان باید پر شود تا از پخش شدن پوسیدگی پیشگیری به عمل آید.

در صورتی که ایمپلنت دندان انجام شود، دیگر نگرانی در خصوص پوسیدگی و خرابی دندان از بین خواهد رفت. چرا که تیتانیوم هرگز سوراخ و یا تخریب نمی شود. در خصوص ایمپلنت، رعایت بهداشت دهان و دندان و مسواک زدن اهیمت بسیار بالایی دارد.

دکتر روزبه پهلوان متخصص جراحی دهان ، فک و صورت است. شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید .

مطب تهران :02122026726

مطب دزفول :06142263822

• ایمپلنت به بهبود سلامت دهان و دندان کمک می کند

از دست دادن دندان ها زیبایی ظاهری را از بین می برد. اما این مورد می تواند سلامت دهان و دندان را نیز تحت تاثیر قرار دهد. نداشتن دندان باعث می شود فرد نتواند به خوبی غذا بخورد و ایمپلنت به رفع مشکل جویدن مواد غذایی کمک می کند.

• ایمپلنت از استخوان فک محافظت می کند

زمانی که دندانی از دست برود، استخوان فک تحلیل خواهد رفت. با تغییر فرم استخوان فک، فرم دهان نیز به هم می خورد و چین هایی اطراف دهان ظاهر خواهد شد. این تغییرات باعث می شوند تا سن فرد بیشتر نشان داده شود.
در صورتی که از دندان مصنوعی استفاده شود، تغییرات استخوان فک می تواند باعث جابجایی دندان مصنوعی شود. در حالی که، ایمپلنت به استخوان فک جوش می خورد و از آن محافظت خواهد کرد.

مراقبت های بعد از ایمپلنت

دهان و ایمپلنت باید تمیز نگه داشته شوند

 • میزان موفقیت ایملنت تا حد بسیار زیادی به رعایت بهداشت دهان و دندان ها دارد.
 • دندان ها باید همانند روال طبیعی، مسواک زده شوند. توجه داشته باشید تا چند روز بعد از جراحی باید از مسواک زدن ناحیه مورد نظر خودداری شود.
 • از باقی مادن طولانی مدت مواد غذایی بر روی ایمپلنت باید خودداری شود.
 • از استعمال سیگار باید تا زمان ترمیم کامل زخم خودداری شود. نیکوتین وجود در سیگار، روند بهبود را به تاخیر می اندازد.

بعد از ایمپلنت، از انجام چه کارهایی باید خودداری شود؟

بیمار باید نوشیدنی های خنک بخورد. توجه داشته باشید تا زمان از بین رفتن اثرات بی حسی، خوردن مواد غذایی ممنوع می باشد.

تا چند روز اول بعد از جراحی، خوردن و آشامیدن مواد غذایی داغ ممنوع است.

سعی کنید از تماس زبان و یا انگشت ها با ایمپلنت خودداری شود.

انجام فعالیت های شدید بدنی مانند دویدن و یا رفتن به باشگاه، به مدت دو روز ممنوع خواهد بود.

در خصوص التهاب و کبودی اطراف ایمپلنت چه باید کرد؟

ممکن است مقداری التهاب و کبودی اطراف ایمپلنت مشاهده شود، کع البته کاملا طبعی است و بعد از گذشت دو تا سه روز برطرف خواهد شد. توصیه می شود جهت کم تر شدن التهاب، از کمپرس یخ اسفاده شود. این کار می تواند چند مرتبه در طول روز و به مدت ده دقیقه انجام شود.

قرار دادن دو تا سه بالشت زیر سر، هنگام خواب نیز می تواند به کاهش التهاب کمک کند.

در خصوص درد بعد از ایمپلنت چه باید کرد؟

درد بعد از ایمپلنت، در حدی نیست که تحمل آن برای بیمار سخت باشد. این درد به راحتی با مصرف مسکن کنترل می شود. توصیه می شود اولین مسکن، بعد از رفع کامل اثرات بی حسی مصرف شود.

در صورت ادامه دار شدن درد ، حتما به پزشک مراجعه کنید.

ممکن است بعد از جراحی، خونریزی جزئی در دهان دیده شود، که کاملا طبیعی است. جهت توقف خونریزی می توانید گاز استریلی را به مدت چند دقیقه بر روی ناحیه مورد نظر قرار دهید. در صورت ادامه دار شدن خونریزی، علی رغم وارد آوردن فشار، حتما پزشک را در جریان قرار دهید.

آنتی بیوتیک هایی که از سوی پزشک تجویز می شوند، باید به موقع مصرف شوند و دوره درمان کامل گردد.

آن چه که اهمیت دارد این است که بیمار باید تمام نکات گفته شده از سوی پزشک را رعایت کند تا شاهد نتایج موفقی از این روش درمانی باشیم.

Source: https://theimplantcentre.com/patient-care-costs/patient-care/dental-implant-aftercare/

Source: https://denisedibonadds.com/blog/5-facts-need-know-dental-implants/

سایر مطالب

ایمپلنت فوری دندان

جراحی دندان عقل در تهران

بهترین جراح چانه در تهران

بهترین جراح فک در تهران

بهترین دکتر ایمپلنت دندان

جراحی بینی

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم .

  • نشانی: تهران، خیابان آفریقا، کوچه مریم، پلاک۵، واحد۱

  • شماره های تماس: ۰۲۱۲۲۰۲۶۷۲۶

  • نشانی: دزفول، خیابان آفرینش، نبش عدل

 • شماره های تماس :۰۶۱۴۲۲۶۳۸۲۲

پاسخ

چهار × 1 =

Call Now Button