ایمپلنت دندان های جلو

ایمپلنت دندان های جلو

از دست دادن یکی از دندان های جلو می تواند زیبایی ظاهری صورت و لبخند را تحت تاثیر قرار بدهد.

ممکن است دندان جلو در پی تصادف، تروما و یا عدم رعایت بهداشت از دست داده شود. ایمپلنت دندان جلو، از جمله گزینه های درمانی است که به افرادی توصیه می شود که به دلیل از دست دادن دندان جلو، اعتماد به نفس خود را از دست داده اند.

در طول درمان، ایمپلنت به روش جراحی و در حفره ای که داخل استخوان فک ایجاد شده است، قرار خواهد گرفت. با قرارگیری ایمپلنت داخل استخوان فک، ریشه جدید برای دندان ایجاد و جایگزین دندان از دست رفته خواهد شد.

ایمپلنت دندان
ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان جلو، درمان پیچیده ای است و جهت انجام آن، فک باید استخوان های محکم داشته باشد تا قادر به نگه داری ایمپلنت هنگام جویدن غذا، صحبت کردن و یا سایر فعالیت های روزانه باشد. خوش بختانه حتی در صورتی که استخوان فک به میزان کافی محکم نباشد، امکان گرافت و پیوند استخوان وجود دارد.

دلایل انجام ایمپلنت دندان جلو

ایمپلنت دندان جلو، جایگزین مصنوعی برای ریشه دندان می باشد. ایمپلنت به طور مسقیم داخل استخوان فک و تاج دندان قرار می گیرد تا از دندان طبیعی محافظت شود. ممکن است در صورت از دست دادن یکی از دندان های جلو و یا به دلیل بروز بیماری های لثه، نیاز به انجام این نوع ایمپلنت باشد.

برخی دیگر علل انجام ایمپلنت دندان جلو عبارتند از:

– احتمال از دست دادن دندان ها

– آسیب دیدن تاج دندان

– داشتن دندان های خراب و شکسته

– پوسیدگی شدید دندان ها

– از دست دادن دندان ها در پی تصادف و یا تروما

کاندیدای مناسب ایمپلنت دندان جلو

افرادی که دندان های جلوی خود را از دست می دهند، گزینه مناسبی برای انجام ایمپلنت هستند. علاوه بر سلامت جسمانی، شرایط و بیماری های مختلف تعیین می کنند که آیا شما گزینه مناسبی برای انجام ایمپلنت هستید یا خیر.

به عنوان مثال، برخی بیماری ها مانند سرطان، دیابت کنترل نشده، رادیوتراپی فک، استعمال سیگار و یا بیماری های دهان و لثه، بر روند درمان ایمپلنت دندان جلو تاثیر می گذارند. ابتلا به این قبیل شرایط باعث می شوند ایمپلنت به سختی داخل استخوان فک جوش بخورد.

به همین خاطر، پیش از انجام درمان، پزشک به بررسی سوابق پزشکی بیمار خود خواهد پرداخت.

روند ایمپلنت دندان جلو

ایمپلنت های دندان، مواد از جنس تیتانیوم هستند که به تدریج به استخوان فک متصل می شوند و ساختار محکمی را برای ریشه دندان فراهم می کنند. در پایان و بعد از جوش خوردن ایمپلنت و استخوان، عملکردهای طبیعی دندان مانند جویدن همانند روال قبل خواهد بود.

دلایل انتخاب ایمپلنت دندان جلو

– طبیعی بودن ظاهر ایمپلنت

– حفظ عملکردهای طبیعی دندان ها

– راحت بودن ایمپلنت

– امکان جایگزینی برای چند دندان

– عوارض بسیار کم

دکتر روزبه پهلوان متخصص جراحی دهان ، فک و صورت است. شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید .

مطب تهران :02122026726

مطب دزفول :06142263822

آیا ایمپلنت دندان جلو، ایمن است؟

بله، سال هاست که این روش با موفقیت برای بیماران انجام می شود و احتمال بروز عوارض در این روش بسیار کم است. نه تنها ایمپلنت ظاهر طبیعی دارد، بلکه یکی از مهم ترین مزایای آن این است که از تیتانیوم ساخته شده است. تیتانیوم، سازگار با بافت زنده است که جایگزین محکمی به جای دندان های از دست رفته می باشد.

ایمپلنت، یکی از ایمن ترین روش ها است. البته این نکته را در نظر داشته باشید که بعد از درمان، باید به بهداشت دهان و دندان اهمیت بیشتری داده شود.

Source: http://www.implantperio.net/stand-alone/get-a-front-tooth-implant

سایر مطالب

ایمپلنت فوری دندان

جراحی دندان عقل در تهران

بهترین جراح چانه در تهران

بهترین جراح فک در تهران

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم .

  • نشانی: تهران، خیابان آفریقا، کوچه مریم، پلاک۵، واحد۱
  • شماره های تماس: ۰۲۱۲۲۰۲۶۷۲۶
  • نشانی: دزفول، خیابان آفرینش، نبش عدل
  • شماره های تماس :۰۶۱۴۲۲۶۳۸۲۲

پاسخ

هفده + نه =

Call Now Button