ایمپلنت فوری دندان

ایمپلنت فوری دندان

ایمپلنت، از جمله روش هایی است که در جبران دندان های از دست رفته استفاده می شود. ایمپلنت می تواند تاثیر بسیاری بر کیفیت زندگی فرد بگذارد. جایگزین کردن ایمپلنت به جای دندان های افتاده و یا خراب، تاثیر بسیاری را بر روی لبخند و زیبایی صورت خواهد گذاشت.

ایمپلنت فوری
ایمپلنت فوری

آن چه که اهیمت دارد این است که ایمپلنت باید از لحاظ ظاهری مشابه دندان طبیعی باشد. به همین خاطر، ایمپلنت باید دقیقا هم اندازه و فرم دندان های طبیعی باشد.

حفظ توازن، زیبایی ظاهری و سلامت بافت سالم، از جمله چالش هایی هستند که جراح فک و صورت حین انجام ایمپلنت با آن روبرو می باشد.

ایمپلنت فوری و یا تاخیری

ایمپلنت مراحل مختلفی دارد که به وضعیت خود بیمار نیز بستگی دارد. در ابتدا، در صورتی که دندان آسیب دیده و یا خرابی در دهان وجود داشته باشد، باید قبل از کار گذاشتن ایمپلنت، خارج شود. هدف از انجام این کار، پیشگیری از وارد آمدن آسیب به استخوان و بافت لثه می باشد.

در مرحله بعدی، اندازه معینی از ایمپلنت انتخاب می شود تا ثابت در جای اصلی باقی بماند. فضای باقی مانده در سوکت با گرافت استخوانی پر خواهد شد. قرارگیری سریع و فوری ایمپلنت می تواند مزایایی را به همراه داشته باشد. از جمله:

– کوتاه شدن دوره درمان

– رسیدن سریع به نتایج

در مرحله بعد، اتصال دهنده موقتی و تاج به کمک پیچ به ایمپلنت فوری متصل می شوند.

در پایان، تاج به ایمپلنت متصل خواهد شد. این نکته را در نظر داشته باشید که تاج مقداری از دندان مجاور کوتاه تر است و به همین خاطر، طی دو ماه اول تماسی با ایمپلنت وجود نخواهد داشت.

دکتر روزبه پهلوان متخصص جراحی دهان ، فک و صورت است. شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید .

مطب تهران :02122026726

مطب دزفول :06142263822

آیا نیازی به ایمپلنت دندان فوری می باشد؟

از جمله مزایای ایمپلنت فوری می توان به این موارد اشاره کرد که: دیگری نیازی به استفاده از پروتزهای متحرک نیست و تعداد دفعات مراجعه به پزشک نیز کمتر خواهد شد. قرارگیری تاج به صورت موقتی که مقداری کوچک تر از سایز طبیعی دندان است، مانع از تماس با سایر دندان ها هنگام جویدن می شود.

توجه داشته باشید که در طول این مدت، جویدن با این دندان ممنوع است و بیمار باید برای قرارگیری تاج دائم در آینده به پزشک مراجعه کند.

در کل،

– بیمارانی که لثه و بافت نرم نازکی دارند

– افرادی که لثه های نامتقارن دارند، به این معنا که هنگام خندیدن خط لثه ها در یک راستا قرار نمی گیرد

– افرادی که مشکل جویدن غذاهای نرم دارند

می توانند از مزایای ایمپلنت فوری بهره مند شوند.

نتایج زیبایی

ایمپلنت دندان می تواند مزایای درمانی و زیبایی به همراه داشته باشد. بسته به شرایط بیمار، مراحل ایمپلنت می تواند چند ماه ادامه پیدا کند. انجام ایمپلنت به صورت فوری و یا تاخیری، درصد موفقیت بالایی دارد.

Source: https://www.deardoctor.com/articles/immediate-dental-implants/

دیگر خدمات دکتر روزبه پهلوان جراح فک و صورت

جراحی بینی

جراحی فک

جراحی چانه

تزریق چربی

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم .

  • نشانی: تهران، خیابان آفریقا، کوچه مریم، پلاک۵، واحد۱
  • شماره های تماس: ۰۲۱۲۲۰۲۶۷۲۶
  • نشانی: دزفول، خیابان آفرینش، نبش عدل
  • شماره های تماس :۰۶۱۴۲۲۶۳۸۲۲

پاسخ

10 − 4 =

Call Now Button