بهترین جراح فک

بهترین جراح فک

جراحی فک که در اصطلاح پزشکی جراحی ارتوگناتیک نیز نامیده می شود، از جمله جراحی های صورت است که به بهبود ظاهر بیمار کمک می کند و جنبه های عملکردی نیز دارد.

دکتر روزبه پهلوان متخصص جراحی دهان ، فک و صورت است. شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید .

مطب تهران :02122026726

مطب دزفول :06142263822

جراحی فک، شیوه جراحی است که به تغییر پوزیشن ماگزیلا (فک)، مندیبل و یا حتی چانه کمک می کند  و درمانی است اصلی برای بیمارانی که از اختلالات دندان و صورت رنج می برند. روند این جراحی به گونه ای است که به اصلاح ناهنجاری های فک می پردازد و از روش های کمکی جهت بهبود ظاهر بافت های نرم و سخت کمک می گیرد.

از دیگر مزایای جراحی فک می توان به درمان ناهماهنگی فک و قرارگیری بد دندان ها بر روی هم اشاره کرد.

نکته مهم و اصلی در این جراحی، آمادگی بیمار از لحاظ روانی، نکات تغذیه ای قبل و بعد از جراحی، محافظت از استخوان ها، ساختارهای عصبی و دندان ها، مراقبت از زخم بعد از جراحی، تثبیت قطعات استخوانی و بهبود کامل فک از لحاظ عملکردی می باشد.

بهترین جراح فک
بهترین جراح فک

روند درمان

زمانی که اختلال و ناهنجاری دندان و فک برای اولین بار در فرد تشخیص داده می شود، باید بررسی های دقیق و کامل تری از سوی پزشک انجام شود. پزشک ابتدا به بررسی اهداف زیبایی و عملکردی این جراحی می پردازد.

جراحی فک می تواند شامل جراحی فک بالا و پایین باشد. در برخی موارد، به طور همزمان ژنیوپلاستی (جراحی چانه) و لیپوساکشن گردن نیز انجام می شود تا نتایج بهتر و درخشان تری حاصل شود.

درمان ارتودنسی معمولا چهار تا شش هفته بعد از جراحی می تواند انجام شود.

آمادگی بیمار از لحاظ روانی

نکته ای که اهمیت دارد این است که پیش از جراحی باید با بیمار در خصوص مواردی مانند عوارض، طول دوره نقاهت  و نتایج این جراحی صحبت شود. بیمار باید از تغییراتی که به مدت چهار تا شش هفته در سبک زندگی ایجاد می شوند، آگاه باشد.

برخی بیماران بعد از جراحی وارد فاز افسردگی می شوند، چرا که از ظاهر خود ناراضی هستند. به همین خاطر پیش از جراحی باید در خصوص تمامی این موارد و تغییرات با بیمار صحبت شود و بیمار آمادگی مواجه با موارد این چنینی را داشته باشد.

بسیاری از بیماران بعد از گذشت ده تا چهارده روز می توانند به مدرسه و محل کار خود برگردند. معمولا تورم و ادم تا چند هفته بعد از جراحی بسیار زیاد است که البته طی سه هفته محو خواهد شد و بعد از گذشت شش تا هشت هفته، فک از لحاظ عملکردی به حالت طبیعی و اولیه خود بر می گردد.

محافظت از دندان ها، استخوان ها و ساختارهای عصبی

نکته ای که در جراحی فک اهیمت دارد این است که باید از دندان ها، استخوان ها و هم چنین اعصاب محافظت شود. دندان هایی که در محل های ایجاد برش قرار دارند، بیشتر در معرض آسیب و صدمه قرار دارند.

بهترین جراح فک
بهترین جراح فک

تغذیه پیش از جراحی فک

مصرف میزان کافی کالری و کربوهیدرات قبل از جراحی بسیار اهمیت دارد، چرا که نیازهای تغذیه ای بیمار بعد از مختل شدن عملکرد فک افزایش می یابد.

عوارض جراحی فک

از دست دادن خون

از آن جایی که جراحی فک به اصلاح ناهنجاری های موجود در فک می پردازد و جراحی انتخابی است، پزشک باید تمام تلاش خود را در به حداقل رساندن میزان خون از دست رفته به کار گیرد. به ندرت پیش می آید که در این جراحی نیازی به تزریق و انتقال خون باشد.

عفونت

عفونت، از جمله عوارضی است که به ندرت بعد از جراحی فک دیده می شود. استفاده از آنتی بیوتیک در طول دوره نقاهت به پیشگیری از بروز عفونت کمک می کند.

آسیب های عصبی

گاهی ممکن است به اعصاب موجود در فک و صورت آسیب وارد شود.

نتیجه گیری

عکس برداری ها و معاینات پیش از جراحی فک، به آنالیز بهتر فک و دندان و تشخیص هر گونه اختلال و ناهنجاری کمک می کند.

دیگر خدمات دکتر روزبه پهلوان جراح فک و صورت

جراحی بینی

جراحی فک

جراحی چانه

تزریق چربی

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم .

  • نشانی: تهران، خیابان آفریقا، کوچه مریم، پلاک۵، واحد۱
  • شماره های تماس: ۰۲۱۲۲۰۲۶۷۲۶
  • نشانی: دزفول، خیابان آفرینش، نبش عدل
  • شماره های تماس :۰۶۱۴۲۲۶۳۸۲۲

پاسخ

5 × 1 =

Call Now Button