جراحی کوچک کردن چانه

جراحی کوچک کردن چانه

بسیاری از افراد از بزرگ بودن اندازه چانه خود نسبت به سایر اجزای صورت ناراضی هستند. امکان ایجاد تغییراتی در استخوان و بافت و جراحی تحت عنوان “جراحی کوچک کردن چانه” وجود دارد. در این شیوه جراحی، نیازی به استفاده از پروتز نمی باشد و به همین خاطر، نتایج طبیعی را نیز به همراه دارد.

در برخی موارد، بزرگ بودن چانه باعث می شود بینی نیز بزرگ تر به نظر برسد و انجام این جراحی می تواند توازن بیشتری را میان اجزای صورت برقرار کند.

زاویه دار کردن صورت
زاویه دار کردن صورت

چه افرادی می توانند تجت جراحی کوچک کردن چانه قرار بگیرند؟

افرادی که:

  • از ظاهر و نمای چانه خود رضایت ندارند
  • در سلامت کامل فیزیکی و ذهنی به سر می برند
  • انتظارات منطقی و واقع بینانه ای از نتیجه جراحی دارند
  • رشد استخوان چانه در آن ها کامل شده باشد

کاندیدای مناسب این جراحی هستند.

افرادی که بنا به هر دلیل نمی توانند جراحی کوچک کردن چانه را انجام دهند، می توانند از مزایای روش هایی مانند لیپوساکشن صورت بهره مند شوند.

اقدامات و آمادگی قبل از جراحی کوچک کردن چانه

  • مصرف سیگار و دخانیات و نوشیدن الکل باید از دو هفته قبل از جراحی کنار گذاشته شود.
  • مصرف آسپیرین و داروهای حاوی آسپیرین، از یک هفته قبل از جراحی ممنوع می باشد. چرا که این قبیل داروها احتمال خونریزی را افزایش می دهند.
  • مصرف داروهای ضد التهابی و غیر استروئیدی باید یک هفته قبل از جراحی قطع شود.
  • مصرف هر گونه دارو، مکمل و ویتامین باید به پزشک گزارش داده شود.

روند جراحی کوچک کردن چانه

روند جراحی به این صورت است که ابتدا برشی در داخل دهان (نزدیک لب پایین) و یا زیر چانه ایجاد می شود. سپس، پزشک با استفاده از ابزاری خاص، استخوان چانه را جدا می کند، تغییر شکل می دهد و در نهایت، جهت برقراری توازن، استخوان اضافی را بر می دارد.

قسمت سر چانه تغییر پوزیشن داده می شود و با استفاده از سیم و پلاک در جای جدید فیکس خواهد شد. در پایان، برش ها بخیه زده می شوند.

دکتر روزبه پهلوان متخصص جراحی دهان ، فک و صورت است. شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید .

مطب تهران :02122026726

مطب دزفول :06142263822

دوره نقاهت جراحی کوچک کردن چانه

جراحی کوچک کردن چانه دوره نقاهت بسیار کوتاهی را به همراه دارد. ممکن است بیمار تا چند روز در ناحیه چانه و فک، احساس درد داشته باشد که با مصرف داروهای مسکن تجویز شده از سوی پزشک، کنترل می شود.

بیمار تا دو هفته بعد از جراحی می تواند کارهای عادی و روزانه خود را انجام دهد، اما با این حال توصیه می شود، انجام فعالیت های سنگین به مدت شش هفته به تعویق بیفتند.

ممکن است جویدن مواد غذایی طی چند روز اول بعد از جراحی برای بیمار کمی سخت باشد.

رعایت بهداشت دهان و دندان بعد از جراحی بسیار اهمیت دارد و علاوه بر تسریع در روند بهبودی، از بروز عفونت نیز پیشگیری می کند.

ز آن جایی که برش ها در داخل دهان ایجاد می شوند، هیچ گونه جای اسکاری در این جراحی بر جای نخواهد ماند.

در خصوص عوارض احتمالی این جراحی باید گفت که احتمال بروز التهاب تا چند هفته بعد از جراحی وجود دارد. به ندرت شاهد بروز عفونت در این جراحی خواهیم بود.

جراحی کوچک کردن چانه، با هدف برقراری تعادل و توازن میان اجزای صورت انجام می شود و امکان انجام همزمان این جراحی با لیفت صورت و جراحی بینی نیز وجود دارد، که قطعا نتایج درخشان تری را به همراه خواهد داشت.

انیمیشن جراحی فک

 

Source: https://www.docshop.com/education/cosmetic/face/chin-reduction

دیگر خدمات دکتر روزبه پهلوان جراح فک و صورت

بهترین جراح فک

جراحی فک

جراحی چانه

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم .

پاسخ

یک + شش =

Call Now Button