جلو آوردن فک

جلو آوردن فک

جلو آوردن فک از جمله جراحی هایی است که به منظور اصلاح گرفتگی گلو که  منجر به آپنه نسدادی خواب می شود انجام می شود. جراحی فک تحتانی نیز به اصلاح هر گونه نقص در فک تحتانی می پردازد. فک تحتانی می تواند بسیار جلو و یا بسیار عقب باشد.

دکتر روزبه پهلوان متخصص جراحی دهان ، فک و صورت است. شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید .

مطب تهران :02122026726

مطب دزفول :06142263822

این جراحی می تواند شامل جلو آوردن فک بالا و یا پایین و یا هر دو فک باشد.

جلو آوردن فک به افزایش فضای تنفس در گلو کمک می کند، چرا که ساختارهایی که گلو را احاطه کرده اند با فک مرتبط هستند.

جراحی های متععدی برای رفع و درمان آپنه انسدادی خواب وجود دارد و جراحی فک می تواند نتایج بسیار خوبی را به همراه داشته باشد.

جراحی فک یا جراحی ارتوگناتیک، به رفع و اصلاح مشکلات ساختاری، رشد، آپنه انسداد خواب، ناهنجاری های اسکلتی و یا سایر مشکلاتی می پردازد که به راحتی و با استفاده از سیم و پلاک برطرف نمی شوند.

بهترین جراح فک

روند جراحی جلو آوردن فک

جراحی جلو آوردن فک، شیوه جراحی است که در آن هر دو فک بالا و پایین به سمت جلو کشیده می شوند. معمولا در این جراحی، ابتدا استخوان شکسته و سپس جابجا می شود تا فضای بیشتری برای عبور هوا فراهم شود. امروزه امکان انجام این جراحی در هر دو فک بالا و پایین فراهم گردیده است.

بعد از این جراحی، داشتن رژیم غذایی سالم و متعادل اهمیت بسیاری دارد و به تسریع روند بهبودی کمک می کند. توصیه  می شود بیمار بعد از جراحی رژیم غذایی مایعات و سوپ داشته باشد تا زمانی که بهبودی کامل حاصل شود.

علاوه بر جراحی، جهت جلو آوردن فک می توان از دستگاه هایی به منظور حرکت دادن فک و باز نگه داشتن مجاری  هوایی استفاده کرد. یکی از این دستگاه ها، دستگاهی است به نام CPAP که به بیماران  مبتلا به آپنه انسدادی خواب توصیه می شود.

آیا جراحی جلو آوردن فک خطری را به همراه دارد؟

جراحی جلو آوردن فک، از جمله جراحی های تهاجمی می باشد و می توان ریسک هایی را نیز به همراه داشته باشد. البته این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که هر جراحی عوارض خاص خود را دارد. از جمله عوارض این جراحی می توان به کند بودن روند کار اسپلینت اشاره کرد. کار اسپلینت جلو نگه داشتن فک تحتانی و هل دادن زبان به سمت جلو می باشد.

جراحی جلو آوردن فک به طور موثری به رفع خرخر و مشکلاتی مانند آپنه انسدادی خواب کمک می کند، به خصوص در مواردی که استفاده از دستگاه کمکی به بیمار نکرده باشد.

دیگر خدمات دکتر روزبه پهلوان جراح فک و صورت

بهترین جراح فک

جراحی فک

جراحی چانه

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم .

  • نشانی: تهران، خیابان آفریقا، کوچه مریم، پلاک۵، واحد۱
  • شماره های تماس: ۰۲۱۲۲۰۲۶۷۲۶
  • نشانی: دزفول، خیابان آفرینش، نبش عدل
  • شماره های تماس :۰۶۱۴۲۲۶۳۸۲۲

پاسخ

نوزده + هفت =

Call Now Button