مدت زمان انجام ایمپلنت دندان

مدت زمان ایمپلنت دندان

از دست دادن دندان ها به دلیل وارد آمدن آسیب و ضربه به دندان ها و یا سایر دلایل، نه تنها می تواند منجر به بروز درد شود، بلکه تغییر در ظاهر و فرم سایر دندان ها و کاهش عملکرد آن ها را نیز به همراه خواهد داشت.

کاملا طبیعی است افرادی که دندان های خود را از دست می دهند، خواهان اصلاح مشکل به وجود آمده باشند. از دست دادن یک یا چند دندان می تواند آسیب های دائمی مانند تغییر پوزیشن دندان های اطراف و یا تحلیل رفتن استخوان فک را به همراه داشته باشد.

ایمپلنت، از جمله روش های موفق در جایگزینی دندان های از دست رفته می باشد. دندانپزشکان معتقدند، ایمپلنت درمانی نیست که در یک جلسه انجام شود و معمولا به زمان نیاز دارد.

اما، از ایمپلنت دندان چه انتظاری می توان داشت؟

ایمپلنت دندان چه مدت طول خواهد کشید؟

در این مقاله، به مدت زمان ایمپلنت دندان و مراحل مختلف انجام آن خواهیم پرداخت.

مدت زمان انجام ایمپلنت دندان
مدت زمان انجام ایمپلنت دندان

مراحل ایمپلنت دندان

در ابتدا و مقدم بر هر موضوعی، سلامت جسمانی بیمار باید مورد بررسی قرار بگیرد. با این بررسی، مدت زمان پروسه درمان مشخص خواهد شد.

بسته به دلیلی که دندان از دست رفته باشد، ممکن است نیاز باشد تا فرصت کافی به ترمیم دهان داده شود و هم چنین در برخی موارد نیاز است بیمار قبل از آغاز درمان آنتی بیوتیک مصرف کند.

در برخی موارد، ممکن است استخوان به میزان کافی داخل فک وجود نداشته باشد و یا این که استخوان استحکام کافی نداشته باشد و نرم باشد. در چنین شرایطی، نیاز به گرافت (پیوند) استخوان است تا فک آمادگی لازم برای نگه داری و تحمل ایمپلنت را داشته باشد.

در طول پیوند، قطعه ای استخوان از سایر نواحی بدن گرفته و به فک پیوند زده می شود. در برخی موارد، باید از استخوان های مصنوعی کمک گرفته شود. در کل، مدت زمانی طول می کشد تا استخوان پیوند زده شده ترمیم یابد و رشد کند. این بازه زمانی در حدود چند ماه به طول خواهد انجامید.

بعد از طی شدن روند ترمیم، معایناتی انجام می شود تا این اطمینان حاصل شود که آیا ادامه درمان می تواند مفید باشد یا خیر.

مدت زمان مرحله آمادگی می تواند چند ماه طول بکشد و در هر بیمار متفاوت خواهد بود. اگر بیمار در سلامت کامل باشد و استخوان ها استحکام کافی را داشته باشند، مرحله بعد آغاز خواهد شد.

ایمپلنت تیتانیوم

اکنون زمان آن رسیده است که ایمپلنت تیتانیومی داخل فک قرار بگیرد. حفره ای جهت قرارگیری ایمپلنت داخل فک ایجاد و ایمپلنت جایگزین ریشه دندان طبیعی خواهد شد. از آن جایی که استخوان و تیتانیوم به هم جوش می خورند، پایه قوی برای دندان جدید فراهم خواهد شد.

دوره ترمیم در این مرحله در حدود چهار تا شش ماه زمان می برد. در این بازه زمانی، ممکن است نیاز به استفاده از دندان مصنوعی باشد تا هر گونه شکاف ما بین دندان ها از بین برود و دندان های مجاور نیز در پوزیشن صحیح خود قرار بگیرند.

دکتر روزبه پهلوان متخصص جراحی دهان ، فک و صورت است. شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید .

مطب تهران :02122026726

مطب دزفول :06142263822

افزودن روکش دندان

در صورتی که مراحل قرارگیری ایمپلنت به خوبی طی شود و استخوان و ایمپلنت به هم جوش بخورند، زمان آن رسیده است که روکش روی ایمپلنت قرار بگیرد. در حالت ایده آل، دوره ترمیم این مرحله در حدود چند هفته می باشد و دندان یا دندان ها به عملکرد طبیعی خود باز خواهند گشت.

کل پروسه درمان ایمپلنت از آغاز تا پایان، در حدود شش ماه طول می کشد.

خبر خوب این که در صورتی از ایمپلنت به خوبی مراقبت و بهداشت دهان و دندان رعایت گردد، شاهد ماندگاری ده تا پانزده سال خواهیم بود.

Source: https://glendaleperiodontics.com/how-long-does-the-dental-implant-process-take/

سایر مطالب

ایمپلنت فوری دندان

جراحی دندان عقل در تهران

بهترین جراح فک در تهران

بهترین دکتر ایمپلنت دندان

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم .

    • نشانی: تهران، خیابان آفریقا، کوچه مریم، پلاک۵، واحد۱
    • شماره های تماس: ۰۲۱۲۲۰۲۶۷۲۶
    • نشانی: دزفول، خیابان آفرینش، نبش عدل
  • شماره های تماس :۰۶۱۴۲۲۶۳۸۲۲

پاسخ

دوازده − نه =

Call Now Button