مراحل انجام جراحی فک

مراحل انجام جراحی فک

جراحی فک که جراحی ارتوگناتیک نیز نام دارد، زمانی انجام می شود که مشکلات ناشی از هم تراز نبودن دندان ها، با درمان هایی مانند ارتودنسی و یا استفاده از پلاک های ثابت و متحرک اصلاح نمی شوند.

از آنجایی که اسم جراحی بر روی این شیوه درمانی گذاشته شده است، بسیاری از افراد از انجام آن دوری می کنند. این در حالی است که بسیاری از موارد جراحی فک در مطب انجام می شوند. به عنوان مثال، جراحی درآوردن دندان عقل نهفته، یکی از شایع ترین انواع جراحی فک می باشد.

مراحل انجام جراحی فک
مراحل انجام جراحی فک

جراحی فک باید توسط بهترین جراح فک و صورت انجام شود.

در این مقاله به بررسی مراحل انجام جراحی فک می پردازیم.

تمامی افرادی که از هم تراز نبودن دندان های فک بالا و پایین خود راضی نیستند، و یا مشکلات مربوط به فک منجر به بروز مواردی از قبیل مشکلات جویدن، صحبت کردن و یا حتی خوابیدن شده است، می توانند از مزایای جراحی فک بهره مند شوند.

علاوه بر این، جراحی فک به رفع مشکلات ظاهری و زیبایی مانند بیرون زدگی و یا توررفتگی فک، نقایص مادرزادی فک و یا عدم توازن فک با سایر اجزای صورت کمک می کند.

مراحل و روند انجام جراحی فک

با این که نیازهای هر بیمار در جراحی فک با هم تفاوت دارد، اما روند کلی این جراحی برای همه یکسان بوده و شامل اقدامات قبل، پروسه درمان و اقدامات بعد از جراحی می باشد. که به بررسی هر یک می پردازیم:

اقدامات قبل از جراحی

پیش از جراحی، پزشک به بررسی و معاینه کامل فک و سایر اجزای صورت می پردازد. تصویربرداری سه بعدی از فک و صورت به آنالیز بهتر و تعیین بهترین رروند جراحی کمک می کند. از بیمار خواسته می شود شش تا هشت ساعت قبل از عمل، چیزی نخورد و نیاشامد.

مصرف سیگار و دخانیات باید حداقل از دو هفته قبل از عمل، کنار گذاشته شود. چرا که نیکوتین موجود در سیگار، روند بهبود زخم را به تاخیر می اندازد.

مصرف دارو می تواند همانند روال قبل ادامه پیدا کند.

روند جراحی

در جراحی فک، تمام برش ها در داخل دهان ایجاد می شوند. گاهی ممکن است برش در گونه نیز زده شود (در صورتی که نیاز به برش بیشتری باشد). استخوان ها در موقعیت جدید قرار می گیرند و با پیچ و مهره، ثابت خواهند شد. بعد از جراحی، از اسپلینت جهت قرارگیری و تثبیت استخوان در جای جدید خود استفاده می شود.

دکتر روزبه پهلوان متخصص جراحی دهان ، فک و صورت است. شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید .

مطب تهران :02122026726

مطب دزفول :06142263822

مراقبت های بعد از جراحی

از آن جایی که برش ها داخل دهان زده می شوند، هیچ گونه جای برش و بخیه بعد از جراحی مشخص نخواهد بود.

احتمال بروز درد و تورم بعد از جراحی وجود دارد، که با مصرف داروهای تجویز شده از سوی پزشک تسکین می یابد.
در روزهای اول بعد از جراحی، رژیم غذایی نرم و مایعات توصیه می شود، تا فشاری به دندان ها و استخوان فک وارد نشود.

در خصوص انجام کارها و فعالیت ها توصیه می شود تا چند روز انجام کارهای سنگین بدنی به تعویق بیفتد تا احتمال خونریزی به حداقل برسد.

نتایج جراحی فک، بلافاصله قابل مشاهده می باشد، اما گاهی ممکن است نتایج واقعی جراحی تا برطرف شدن کامل تورم و التهاب به تاخیر بیفتد.

Source: http://www.orthodrdann.com/treatment/orthognathic-surgery
Source: http://www.aoms.co.nz/treatments-and-procedures/orthognathic-jaw-surgery

دیگر خدمات دکتر روزبه پهلوان جراح فک و صورت

جراحی بینی

جراحی فک

جراحی چانه

تزریق چربی

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم .

  • نشانی: تهران، خیابان آفریقا، کوچه مریم، پلاک۵، واحد۱
  • شماره های تماس: ۰۲۱۲۲۰۲۶۷۲۶
  • نشانی: دزفول، خیابان آفرینش، نبش عدل
  • شماره های تماس :۰۶۱۴۲۲۶۳۸۲۲

پاسخ

هجده + یازده =

Call Now Button