مراقبت های بعد از بوتاکس

مراقبت های بعد از بوتاکس

بوتاکس، از جمله های روش های کم تهاجمی است که به کاهش و یا رفع چین و چروک و خطوط روی پوست کمک می کند. بوتاکس نیز همانند سایر روش های درمانی و زیبایی به مراقبت نیاز دارد. جهت رسیدن به نتایج بهتر و ایده آل، رعایت یک سری نکات لازم می باشد.

در این مقاله، به بررسی مراقبت های بعد از بوتاکس می پردازیم.

مراقبت های بعد از بوتاکس

درد بعد از بوتاکس

در بسیاری از موارد، هیچ گونه دردی بعد از تزریق بوتاکس احساس نمی شود. بوتاکس، به ماهیچه های زیر پوست تزریق می شود و بیمار متوجه تزریق نخواهد شد. پزشک با دقت تمام، سوزن را وارد ناحیه مورد نظر می کند.
با این حال، درد یکی از عوارض شایعی است که بعد از تزریق بوتاکس در افراد مشاهده می شود. مصرف داروی مسکن به تسکین درد کمک می کند.

احتمال مشاهده قرمزی و یا کبود شدن پوست بعد از تزریق وجود دارد. با این حال، جای نگرانی نیست و کبودی و تورم طی چند ساعت برطرف خواهد شد. نکته ای که اهمیت دارد این است که بیمار باید نکات گفته شده از سوی پزشک را رعایت کند تا سریع تر به نتیجه دلخواه خود برسد.

مواردی از قبیل قرار دادن کمپرس یخ، به مدت چند دقیقه بعد از تزریق، به کاهش التهاب و تورم کمک می کند.

دکتر روزبه پهلوان متخصص جراحی دهان ، فک و صورت است. شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید .

مطب تهران :02122026726

مطب دزفول :06142263822

مراقبت های کلی بعد از تزریق بوتاکس

تقریبا این گونه می توان گفت که تزریق بوتاکس، دوره نقاهتی را به همراه ندارد، تنها توصیه می شود یک سری نکات رعایت شوند تا علاوه بر پیشگیری از بروز عوارض، نتایج بهتری حاصل گردد.

بلافاصله بعد از تزریق، پزشک از بیمار می خواهد تا برخی حرکات صورت را انجام دهد تا مشخص شود که عضلات کدام ناحیه به تزریق نیاز دارند.

با این که، بعد از بوتاکس به مراقبت چندانی نیاز نمی باشد و فرد بلافاصله قادر به انجام کارها و فعالیت های روزانه خود می باشد، اما به برخی بیماران توصیه می شود تا بیست و چهار ساعت از انجام فعالیت های شدید بدنی خودداری کنند.

معمولا از بیمار خواسته می شود، سه تا پنج ساعت بعد از تزریق دراز نکشد و از ماساژ دادن و دستکاری ناحیه خودداری کند. هنگام شست و شوی صورت، مراقب باشید تا فشار زیادی به ناحیه تزریق وارد نشود.

توصیه می شود تا یک ساعت حرکات صورت نداشته باشید.

مصرف داروهایی مانند ژلوفن، آسپیرین، مکمل های روغن ماهی و ویتامین E، تا بیست و چهار ساعت ممنوع می باشد.

نتایج تزریق بوتاکس به مرور و طی هفت تا ده روز ظاهر می شود و نتایج اصلی این تزریق، دو هفته بعد به خوبی مشخص خواهد بود.

Source: https://www.docshop.com/education/dermatology/injectables/botox/recovery

دیگر خدمات دکتر روزبه پهلوان جراح فک و صورت

جراحی بینی

جراحی فک

جراحی چانه

تزریق چربی

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم .

  • نشانی: تهران، خیابان آفریقا، کوچه مریم، پلاک۵، واحد۱
  • شماره های تماس: ۰۲۱۲۲۰۲۶۷۲۶
  • نشانی: دزفول، خیابان آفرینش، نبش عدل
  • شماره های تماس :۰۶۱۴۲۲۶۳۸۲۲

پاسخ

1 × یک =

Call Now Button