مراقبت های بعد از تزریق چربی

مراقبت های بعد از تزریق چربی

تزریق چربی، از جمله روش هایی است که امروزه از آن به منظور کاهش جای اسکار و بهبود زیبایی ظاهری استفاده می شود. آن چه که تزریق چربی را از سایر روش ها مانند تزریق فیلر متمایز می سازد این است که در این روش، از چربی های بدن خود بیمار استفاده می شود و به همین خاطر، احتمال بروز واکنش های آلرژیک از بین خواهد رفت. علاوه بر این، تزریق چربی ماندگاری بیشتری را نسبت به تزریق فیلر دارد.

جهت انجام تزریق چربی، ابتدا چربی از نواحی که در آن ها انباشت چربی بیشتر است، گرفته می شود و بعد از غلیظ شدن به ناحیه مورد نظر در صورت تزریق خواهد شد. نتیجه این تزریق، شادابی و جوانسازی پوست می باشد.

مراقبت های بعد از تزریق چربی
مراقبت های بعد از تزریق چربی

از جمله مزایای تزریق چربی می توا به موارد زیر اشاره کرد:

  • حجم دهی به گونه ها
  • رفع خط های روی پیشانی
  • رفع خط لبخند
  • از بین بردن فرورفتگی های اطراف چشم
  • از بین جای اسکار و تورفتگی های پوست صورت

پیش از تصمیم به انجام تزریق چربی، پزشک با بررسی و معاینه کامل صورت، میزان مورد نیاز چربی که باید تزریق شود را مشخص می کند.

یکی از نکات مهم در خصوص رسیدن به نتایج ایده آل این تزریق، اهمیت دادن به دوره نقاهت و مراقبت های بعد از تزریق می باشد. که در این مقاله به بررسی این موارد می پردازیم.

تزریق چربی دوره نقاهت چند ماهه را به دنبال دارد و بیمار باید از قبل این موضوع را بداند. بعد از انجام تزریق چربی در صورت، سر باید به مدت سه تا پنج روز بالا نگه دارد تا از میزان تورم و التهاب کاسته شود.

مصرف آنتی بیوتیک های تجویز شده از سوی پزشک، احتمال بروز عفونت را به حداقل می رساند.

دکتر روزبه پهلوان متخصص جراحی دهان ، فک و صورت است. شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید .

مطب تهران :02122026726

مطب دزفول :06142263822

برخی افراد از احساس درد در صورت خود شکایت می کنند، که البته چند روز بعد از تزریق از شدت درد کاسته خواهد شد. با این حال، در صورتی که بیمار قادر به تحمل درد نباشد، مصرف داروهای مسکن تجویز شده از سوی پزشک توصیه می شود.

التهاب و تورم در ناحیه تزریق، کاملا طبیعی بوده و بعد از گذشت چند روز، برطرف خواهد شد. ممکن است برخی بیماران با بی حس شدن ناحیه تزریق روبرو شوند.

در خصوص زمان بازگشت به محل کار باید بگوییم که این بازه زمانی و استراحت به میزان چربی تزریق شده بستگی دارد. اما معمولا یک هفته بعد از تزریق که التهاب و کبودی برطرف می شود، زمان مناسبی است تا فرد به محل کار خود برگردد.

Source: https://www.facialplasticsbh.com/face/fat-transfer/

دیگر خدمات دکتر روزبه پهلوان جراح فک و صورت

جراحی بینی

جراحی فک

جراحی چانه

تزریق چربی

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم .

  • نشانی: تهران، خیابان آفریقا، کوچه مریم، پلاک۵، واحد۱
  • شماره های تماس: ۰۲۱۲۲۰۲۶۷۲۶
  • نشانی: دزفول، خیابان آفرینش، نبش عدل
  • شماره های تماس :۰۶۱۴۲۲۶۳۸۲۲

 

پاسخ

4 × 3 =

Call Now Button