مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان

تزریق چربی دوره نقاهت چند ماهه را به دنبال دارد و بیمار باید از قبل این موضوع را بداند. بعد از انجام تزریق چربی در صورت، سر باید به مدت سه تا پنج روز بالا نگه دارد تا از میزان تورم و التهاب کاسته شود.

مصرف آنتی بیوتیک های تجویز شده از سوی پزشک، احتمال بروز عفونت را به حداقل می رساند.

برخی افراد از احساس درد در صورت خود شکایت می کنند، که البته چند روز بعد از تزریق از شدت درد کاسته خواهد شد. با این حال، در صورتی که بیمار قادر به تحمل درد نباشد، مصرف داروهای مسکن تجویز شده از سوی پزشک توصیه می شود.

التهاب و تورم در ناحیه تزریق، کاملا طبیعی بوده و بعد از گذشت چند روز، برطرف خواهد شد. ممکن است برخی بیماران با بی حس شدن ناحیه تزریق روبرو شوند.

در خصوص زمان بازگشت به محل کار باید بگوییم که این بازه زمانی و استراحت به میزان چربی تزریق شده بستگی دارد. اما معمولا یک هفته بعد از تزریق که التهاب و کبودی برطرف می شود، زمان مناسبی است تا فرد به محل کار خود برگردد.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

تقریبا این گونه می توان گفت که تزریق بوتاکس، دوره نقاهتی را به همراه ندارد، تنها توصیه می شود یک سری نکات رعایت شوند تا علاوه بر پیشگیری از بروز عوارض، نتایج بهتری حاصل گردد.

بلافاصله بعد از تزریق، پزشک از بیمار می خواهد تا برخی حرکات صورت را انجام دهد تا مشخص شود که عضلات کدام ناحیه به تزریق نیاز دارند.

با این که، بعد از بوتاکس به مراقبت چندانی نیاز نمی باشد و فرد بلافاصله قادر به انجام کارها و فعالیت های روزانه خود می باشد، اما به برخی بیماران توصیه می شود تا بیست و چهار ساعت از انجام فعالیت های شدید بدنی خودداری کنند.

معمولا از بیمار خواسته می شود، سه تا پنج ساعت بعد از تزریق دراز نکشد و از ماساژ دادن و دستکاری ناحیه خودداری کند. هنگام شست و شوی صورت، مراقب باشید تا فشار زیادی به ناحیه تزریق وارد نشود.

توصیه می شود تا یک ساعت حرکات صورت نداشته باشید.

مصرف داروهایی مانند ژلوفن، آسپیرین، مکمل های روغن ماهی و ویتامین E، تا بیست و چهار ساعت ممنوع می باشد.

نتایج تزریق بوتاکس به مرور و طی هفت تا ده روز ظاهر می شود و نتایج اصلی این تزریق، دو هفته بعد به خوبی مشخص خواهد بود.

مراقبت های بعد از جراحی چانه

مشاهده تورم و کبودی بعد از جراحی کاملا طبیعی است و بعد از گذشت تقریبا یک هفته برطرف خواهد شد.
توصیه می شود بیمار سر خود را بالا نگه دارد و هنگام خواب، یک یا دو بالشت زیر سر خود بگذارد تا از میزان تورم کاسته شود.

بسته به نوع جراحی، لازم است بیمار چند روزی را در منزل استراحت و از انجام فعالیت های شدید بدنی مانند بلند کردن اجسام سنگین و ورزش هایی مانند شنا خودداری کند.

نکات لازم در خصوص مراقبت از بخیه ها، نحوه مصرف داروها، زمان کشیدن بخیه ها، زمان مناسب شروع فعالیت هایی مانند ورزش، بعد از جراحی در اختیار بیمار قرار خواهد گرفت.

دوره نقاهت بعد از جراحی بینی

سر خود را کمی بالاتر از بدن قرار دهید .

از مصرف نمک و ادویه خودداری کنید .

تا یک ماه از انجام ورزش بپرهیزید.

از آب کرفس و آب آناناس استفاده نمایید . زیرا برای کاهش تورم بسیار مناسب است .

Call Now Button