کاندیدای جراحی ترمیمی بینی

کاندیدای جراحی ترمیمی بینی

جراحی بینی (راینوپلاستی)، جراحی زیبایی است که با هدف تغییر فرم بینی و برقراری تناسب و توازن بیشتر میان بینی و سایر اجزای صورت انجام می شود. با این حال، جراحی بینی، یک روش جراحی بسیار پیچیده است و ممکن است در برخی موارد، نتایج دلخواهی را برای بیمار به همراه نداشته باشد.

جراحی-بینی-دکتر-پهلوان-
جراحی-بینی-دکتر-پهلوان-

افرادی که یک بار تحت جراحی بینی قرار گرفته اند و اکنون از نتایج جراحی رضایت ندارند، می توانند با مشورت پزشک، از مزایای جراحی بینی ترمیمی بهره مند شوند. این روش جراحی می تواند به رفع عیوب باقی مانده از جراحی بینی اولیه و هم چنین بهبود عملکرد بینی کمک کند.

چرا برخی افراد به جراحی ترمیمی بینی نیاز پیدا می کنند؟

دلایل متعددی برای انجام جراحی ترمیمی بینی وجود دارد که معمولا دلیل اصلی آن این است که بیمار به نتیجه دلخواه خود نمی رسد. برخی دلایل انجام این روش جراحی عبارت است از:
– برداشته شدن مقدار زیادی از استخوان و یا غضروف
– برداشته نشدن استخوان و یا غضروف به میزان کافی
– عدم بهبود و ترمیم اسکارها
– وارد آمدن آسیب و ضربه به بینی بعد از جراحی
– نامتقارن بودن سوراخ های بینی بعد از جراحی
– جابجایی گرافت گذاشته شده داخل بینی
– به وجود آمدن مشکلات تنفسی

چه کسانی کاندیدای جراحی بینی ترمیمی هستند؟

اگر فردی بعد از گذشت مدتی از انجام جراحی بینی، از نتایج جراحی و فرم بینی خود رضایت نداشت و یا با مشکلات گفته شده روبرو شد، می تواند کاندید مناسبی برای جراحی بینی ترمیمی باشد.
با این که جراحی بینی، روش زیبایی محسوب می شود اما اگر به خوبی و با رعایت اصول انجام نشود، می تواند مشکلات عملکردی را برای بیمار به همراه داشته باشد.
در صورتی که مقدار زیادی استخوان و یا غضروف از روی بینی برداشته شود، استحکام بینی از بین می رود و ساختار داخلی بینی می تواند مجاری هوایی را مسدود کند و منجر به بروز مشکلات تنفسی شود.
صرف نظر از بروز مشکلات زیبایی و یا عملکردی در بینی، اگر فردی از ظاهر و فرم بینی خود راضی نباشد، می تواند کاندید مناسبی برای جراحی ترمیمی بینی باشد. در بیشتر موارد، بیماران باید صبر کنند یک سال از انجام جراحی بینی اولیه شان بگذرد، چرا که در این بازه زمانی فرصت کافی به ترمیم استخوان داده شده، از میزان التهاب کاسته شده و نتایج جراحی اولیه به خوبی مشخص خواهد بود.

جراحی ترمیمی بینی به چه صورت انجام می شود؟

جراحی ترمیمی بینی در هر فردی متفاوت خواهد بود، چرا که عیوب و مشکلات بینی هر فرد با دیگری تفاوت دارد.
در صورتی که مقدار زیادی غضروف برداشته شده باشد و تنفس بیمار مختل، از گرافت (پیوند) غضروف برای بازسازی ساختار بینی استفاده خواهد شد. گرافت ها از تیغه میانی بینی، و یا سایر قسمت های بدن مانند گوش و دنده ها گرفته می شوند.
جراحی ترمیمی بینی به بهبود فرم نوک بینی و پل بینی کمک می کند و نامتقارن بودن سوراخ های بینی برطرف خواهد شد.
مدت زمان انجام جراحی ترمیمی بینی می تواند بیشتر از زمان جراحی اولیه باشد که البته بستگی به میزان تغییرات نیز دارد، به خصوص اگر نیاز به گرافت باشد.

دکتر روزبه پهلوان متخصص جراحی دهان ، فک و صورت است. شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید .

مطب تهران :02122026726

مطب دزفول :06142263822

در خصوص دوره نقاهت این روش نیز باید بگوییم، همانند جراحی اولیه شاهد ورم و کبودی بینی و اطراف چشم ها خواهیم بود. ممکن است بیمار احساس کند نوک بینی بی حس است، که البته بعد از گذشت مدتی برطرف می شود.
بسیاری از بیماران می توانند هفت تا ده روز بعد از جراحی، به محل کار خود برگردند.

بعد از گذشت چند ماه، نتایج اصلی این روش جراحی مشخص خواهد شد.

نکته ای که در پایان باید به آن اشاره کنیم این است که از آن جایی که جراحی ترمیمی بینی، جراحی پیچیده ای است، حتما باید توسط پزشک با تجربه در این زمینه انجام شود.
Source: https://medium.com/@seo.mirfatah/what-is-lipomatic-ef3778014221

سایر مطالب

ایمپلنت فوری دندان

جراحی دندان عقل در تهران

بهترین جراح فک در تهران

بهترین دکتر ایمپلنت دندان

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم .

    • نشانی: تهران، خیابان آفریقا، کوچه مریم، پلاک۵، واحد۱
    • شماره های تماس: ۰۲۱۲۲۰۲۶۷۲۶
    • نشانی: دزفول، خیابان آفرینش، نبش عدل
  • شماره های تماس :۰۶۱۴۲۲۶۳۸۲۲

پاسخ

یازده + 14 =

Call Now Button