کاهش تورم بعد از جراحی بینی

کاهش تورم بعد از جراحی بینی

تورم، جزء روند طبیعی هر یک از شیوه های جراحی است. شدت تورم بعد از جراحی بینی به روش جراحی و نوع بینی بیمار بستگی دارد. در واقع این گونه می توان گفت که بسیاری از بیماران بعد از جراحی از تورم موجود در بینی شکایت می کنند.

با این که راهی برای پیشگیری از بروز تورم در بینی وجود ندارد، اما با رعایت یک سری نکات می توان از میزان تورم و کبودی بینی و اطراف چشم ها کاست. در این مقاله به بررسی نکات و اقدامات مربوط به کاهش تورم بعد از جراحی بینی خواهیم پرداخت.

جراحی بینی دکتر روزبه پهلوان
جراحی بینی دکتر روزبه پهلوان

اما علت اصلی تورم بینی بعد از جراحی چیست؟

تورم می تواند به دلیل واکنش های التهابی بدن نسبت به برش ها باشد. این تورم معمولا طی دو تا سه هفته بعد از جراحی برطرف خواهد شد.

علت دوم بروز تورم به دلیل احتباس مایعات زیر پوست می باشد، زمانی که فرم جدید بینی در حال شکل گیری است. معمولا چند ماه طول می کشد تا این تورم به طور کامل از بین برود.

راه کارهای ساده ای که به کاهش تورم بینی کمک می کنند، عبارتند از:

– استفاده از کمپرس یخ. قرار دادن کمپرس یخ، طی 24 تا 48 ساعت بعد از جراحی به کاهش تورم کمک می کند. اما این نکته را در نظ داشته باشید که کمپرس نباید به طور مستقیم بر روی بینی گذاشته شود، چرا که وارد آمدن هر گونه فشار به بینی می تواند باعث خونریزی و جابجایی استخوان و غضروف شود.

– بالا نگه داشتن سر. بالا نگه داشتن سر و قرار دادن دو بالشت زیر سر هنگام خواب، امکان تخلیه مایعات اضافی و کاهش التهاب و تورم را فراهم می کند.

– حفظ هیدراته بدن. نوشیدن آب و مایعات، به بهبود خونرسانی و تقویت سیستم لنفاوی کمک می کند، که در نهایت مایعات اضافی موجود در محل جراحی نیز تخلیه خواهد شد.

– عدم مصرف نمک. نمک باعث حفظ و نگه داری مایعات می شود. عدم استفاده از نمک و مصرف مایعات حاوی سدیم از باقی ماندن مایعات و بروز تورم پیشگیری می کند.

دکتر روزبه پهلوان متخصص جراحی دهان ، فک و صورت است. شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید .

مطب تهران :02122026726

مطب دزفول :06142263822

– عدم تماس با حرارت. استحمام با آب گرم به مدت طولانی و یا رفتن به سونا، نه تنها تورم را بدتر می کند، بلکه باعث می شود چسب بینی شل شود.

– عدم استعمال سیگار و دخانیات. سیگار علاوه بر به تاخیر انداختن روند بهبود زخم، مجاری تنفسی را نیز ملتهب می سازد.

– عدم مصرف برخی داروها و مکمل ها. برخی داروها و مکمل ها خون را رقیق می کنند که خود یکی از دلایل تشدید تورم و خونریزی می باشد. به همین خاطر، توصیه می شود در خصوص داروهای مصرفی حتما با پزشک مشورت داشته باشید.

یکی از مهم ترین موارد بعد از جراحی بینی این است که بیمار باید در طول سپری شدن دوره نقاهت صبور باشد و این مورد را در نظر بگیرد که طول دوره نقاهت در هر بیمار متفاوت است. برخی بیماران یک هفته تا ده روز بعد می توانند به محل کار و زندگی عادی خود برگردند، در حالی که برخی دیگر به استراحت بیشتری نیاز دارند.

در بیشتر بیماران، تورم طی یک سال بعد از جراحی به طور کامل محو خواهد شد.

Source: https://bartlettfacialsurgery.ca/post-rhinoplasty-surgery-care-8-ways-to-reduce-swelling-after-rhinoplasty/

سایر مطالب

ایمپلنت فوری دندان

جراحی دندان عقل در تهران

بهترین جراح چانه در تهران

بهترین جراح فک در تهران

بهترین دکتر ایمپلنت دندان

جراحی بینی

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم .

  • نشانی: تهران، خیابان آفریقا، کوچه مریم، پلاک۵، واحد۱
  • شماره های تماس: ۰۲۱۲۲۰۲۶۷۲۶
  • نشانی: دزفول، خیابان آفرینش، نبش عدل
  • شماره های تماس :۰۶۱۴۲۲۶۳۸۲۲

پاسخ

سه × 3 =

Call Now Button